ZLATÉ 18 KAR. BICÍ ŠPINDLOVKY, AUTOMAT SE SKRYTÝM EROTICKÝM POHYBEM

Velké zlaté bicí špindlovky se skrytým erotickým automatem. Francie 1780 -1790. Velká sběratelská zajímavost.

Ø 54 mm, tloušťka 21 mm, váha 127 gramů, 18 karátů, růžové zlato. Těžké, pevné a robustní zlaté pouzdro. Špindl krok. Bití hodin a čtvrtí je doplněné ze zadní strany pod zadním víkem ve vnitřním prachovém víku skrytým erotickým automatem. Pěkné, z více barev zlata detailně provedené figury. Figury jsou plastické, na vysoké dílenské úrovni cizelované. Jsou umístěné na krásně tmavomodrém brynýrovaném pozadí. Hodinky jsou plně funkční, spolehlivě jdoucí, zvuk bití je silný a libozvučný. 

Tyto hodinky nejsou nic nevhodného nebo vulgárního, na rozdíl od novodobých a nevkusných předělávek korunkou natahovaných kapesních hodinek starých cca 100 let. Sběratelsky jsou velmi zajímavé a vyskytují se málo. Je potřeba je chápat pohledem té doby.

Tyto hodinky jsou posledním svědkem smyslné a zanikající epochy. Paříž tehdy byla kulturním hlavním městem Evropy. Sjížděla se sem duchovní a umělecká elita, aby se předváděla při bujarých slavnostech na královském dvoře. Paříž je i hlavní město prodejné lásky.

Morální představy šlechtické společnosti té doby byly značně rozvolněné. Milostnému aktu se nepřikládá většího významu než jídlu a pití. Muži a ženy se milují a rozcházejí bez dalších závazků.

2022 © FrieshorsemanVšechna práva vyhrazena. Stránky vytvořil Mějweb.cz