Pánské, bicí, zlaté 18 kar. hodinky. Francie kolem 1830.

Ø 47 mm, s oblíkem 65 mm, váha 61,84 gramů. 18 kar. růžové zlato. Francie, kolem roku 1830. Bicí pánské hodinky, bití hodin a čtvrtí. Dvojhlasné bití dvěma kladívky do dvou spirál. Vše plně funkční, spolehlivě jdoucí. Bití má pěkný a libozvučný zvuk.

Bití se aktivuje zmáčknutím speciálního tlačítka v krčku. Vynález Abrahama Bregueta. Povytažením a pootočením se tlačítko zajistí.

Pouzdro je celé vyrobeno ze zlata 18 karátů. Masivní, zlatý krček a oblík je plasticky zdobený. Je plný, litý, není dutý. Tlačítko k aktivaci bití je také masivní, zlaté.  Litý masivní plasticky zdobený rámeček na sklo. Stejného provedení je také lem zadního víka. Zlaté je také vnitřní prachové víko s krásnou ručně zhotovenou rytinou s nápisy. Vše je v pěkném a zachovalém stavu. Zadní víko je pěkně zdobené rytinou s květinovými motivy na gilošovaném pozadí. Bok je zdobený rádlováním.
Stroj je zlacený v ohni, velmi kvalitní se stranovým kotvovým krokem. V celé délce viditelné kamenné palety v ramenech kotvy. 15 kamenů - přírodních rubínů. Teplotně kompenzovaný, bimetalický věnec setrvačky vyvažovaný šrouby.
Originální smaltovaný číselník v pěkném stavu. Nepoškozené, minerální sklo. Více informací ve videu.

2022 © FrieshorsemanVšechna práva vyhrazena. Stránky vytvořil Mějweb.cz